Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4454 komentarze

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Trylogia lll RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sienkiewicz: to jest koniec Polski w UE, politycznie i mentalnie

 Jak podają Fakty tvn, złotousty współtwórca sukcesów  lll RP znowu przemówił, cytuję:

To jest koniec Polski w UE, politycznie i mentalnie „Wyrzucenie Polski na kompletny margines świata, który nam dał przez 26 lat niezwykły skok cywilizacyjny, obliczalność, bezpieczeństwo, przynależność do Zachodu” – takie efekty zmian wprowadzanych w Polsce przez PiS przepowiadał w programie Fakty po Faktach Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych w rządzie PO-PSL. Zdaniem Sienkiewicza Polska dąży do ustroju, w którym „nie negocjuje się niczego”. „To wypisanie Polski z pewnej kultury kompromisu, która jest istotą nie tylko demokracji liberalnej, ale także UE” -dodał. (//www.tvn24.pl)

,,Świat, który nam dał przez 26 lat niezwykły skok cywilizacyjny, obliczalność, bezpieczeństwo, przynależność do Zachodu".

Trudno się nie zgodzić z pokrzepicielem serc trzeciej er pe, że ,,skok cywilizacyjny" był ,,niezwykły", bo skakać do tyłu jest trudno, tym bardziej na dużą odległość, co Polska właśnie uczyniła w ciągu ostatnich 26 lat.

Ma rację Sienkiewicz także co do obliczalności i bezpieczeństwa, bo grupa rządząca mogła liczyć na wymierne i liczne, zabezpieczone dochody, dopóki opozycja nie zrzuciła jej ze stołków, aby teraz, dla odmiany, sama mogła dobrać się do wielu smakowitych konfitur z górnej półki. Trudno kłócić się z faktem, że byt Sienkiewicza i całej armii jego kolesiów i pociotków był niezagrożony, pewny, gwarantowany i stały, a więc obliczalny i bezpieczny.

Jeśli natomiast przynależność do Zachodu potraktujemy jako chwalebne dostarczanie Zachodowi taniej siły roboczej, czy też surowców i pópłproduktów produkowanych na terenie Polski przez tenże Zachód, bądź jako rynek zbytu dla Zachodu - czyli jako dogodnie, bo po sąsiedzku położoną w Europie Środkowej kolonię Zachodu, to także i w tym względzie nie można klasykowi odmówić racji.

,,Kultura kompromisu, która jest istotą, nie tylko demokracji liberalnej, ale także UE" doprawdy przyniosła nietuzinkowe efekty. 

Krótko mówiąc

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  To PO wyrzuciło nas na margines świata. Za to powinni zostać wybici co do nogi.
 • Witajcie,
  dla mnie zawsze najciekawszą kwestią jest klucz doboru kadr do najważniejszych stanowisk w państwie. Przecież to jasne jak słońce, że ktoś takie niedojdy celowo wsadza na najważniejsze stołki po to, by później kompromitować Polskę na świecie.
  Przykłady kadrowe tego typu można mnożyć. Na 100 najważniejszych stanowisk, władnych do zarządzania prawie 40 milionowym narodem, 99 jest obsadzonych przez zwykłych sprzedawczyków.
  To zawsze kończy się katastrofą.
  Pozdrowienia.
 • @Marx 8888 13:05:54
  Czytając początek notki myślałem, że Henryka wygrzebano, dostał emeryturę od Tuska i pierdoli za srebrniki.. a potem olśnienie, Sienkiewicz to ten od kamieni kupy, zapomniałem o kolesiu.. Warto było by go nazywać nazwiskiem przed pierwszą lub drugą zmianą, aby Henryka nie bezcześcić w grobie.. to taka gwiazda jak Mikołaj Rej kucharz wszech czasów w TV.

  W bantustanie zwanym Polska, pod jurysdykcją Usraela gdzie BlackWater (czy tam jak ich tam teraz zowią) jest legalny, tu też..

  300 najemników żałujesz?? trochę głupie to, ale ciekawy temat, czy PiS zrobi porządek z prywatnymi armiami - od Rutkowskiego poczynając..

  Pozdrowił
 • @Lotna
  Jeszcze kilka takich niespodziewanych akcji, jak ta w Niedzicy i biedaki nie będą nawet wiedzieli jak się nazywają.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej