Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
99 postów 3941 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Marian Stefaniak

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kilka dni temu zamieściłam na Neon24.pl wpis autorstwa Mariana Stefaniaka, który poruszył wiele serc, ale też wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą autentyczności Jego osoby.

 

 

http://lotna.neon24.pl/post/122912,marian-stefaniak-naszywka

 

 

Otóż udało mi się wejść w kontakt z Marianem Stefaniakiem, który swoje doświadczenia życiowe opisuje z dużą dozą humoru na swoim blogu na portalu Niepoprawni.pl.

 

Marian Stefaniak to prawdziwe nazwisko blogera, który od kilku lat mieszka w Zielonej Górze w Domu Pomocy Społecznej (dla Kombatantów). Wiele lat temu, Pan Marian został niesłusznie skazany przez sąd, z którym walka zniszczyła mu zdrowie. Jego jedynym źródłem utrzymania jest zasiłek z MOPS, z czego niemal całość pochlaniają koszty pobytu w DPS. Nie stać Go na zakup leków ratujących Mu życie, ani na zakup środków higienicznych.

 

W związku z nadmienioną przeze mnie dyskusją, pozwolę sobie przytoczyć fragment listu, który otrzymałam od Pana Mariana.

 

„Niestety sam nie mogę już nawet pisać, mam też problemy z odbieraniem telefonu.Pisze za mnie teraz dziewczyna , teksty spisuje i publikuje inny pensjonariusz DPS. Poproszę go o pomoc, jeśli da radę. Dziewczyna czytała komentarze na Neon24, aby dać wiarę autentyczności mojej osoby można porozmawiać ze mną na skype, niestety tylko do połowy czerwca, ponieważ wyłączają mi internet. Najlepiej rozmawiać ze mną we wtorki i czwartki między 13 a 15, gdyż wtedy ktoś mnie odwiedza i w razie czego pomoże mi trzymać tablet.Zawsze też mozna mnie tu zastać w DPS, nie jestem w stanie się nawet obrócić na drugi bok a co dopiero usiąść czy chodzić.
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pełną serdeczności reakcję i pozdrawiam

 

Mój skype to [...], jeżeli dam radę to sam też odbiorę”

 

Jeśli ktoś chciałby porozmawiać z Panem Marianem przez Skype, albo odwiedzić Go w Domu Pomocy Społecznej, proszę o kontakt ze mną poprzez prywatną pocztę.

 

Dla tych, którzy zechcieliby pomóc Marianowi Sefaniakowi, podaję numer konta:

 

48 11 40 2004 0000 3802 6854 6129.
 

Konto jest na nazwisko Marian Stefaniak,

mBank

kod swift/bic to BREXPLPWMBK,

adres jest z Jego  miejsca zamieszkania z czasow sprzed DPS, Sklodowskiej 5/63, 65-124 Zielona Góra

 

Pan Marian napisał, że będzie wdzięczny za każdą złotówkę, a numer konta można przekazać każdej osobie, która wyrazi chęć pomocy.

 

Zapraszam na blog Mariana Stefaniaka:

 

http://niepoprawni.pl/ludzie/marian-stefaniak

http://niepoprawni.pl/blogi/marian-stefaniak

 

Wszystkim, którzy zechcą służyć pomocą Panu Marianowi, z całego serca dziękuję.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Żal
  Człowieka, żal , pierwszy raz przeczytałem wspaniałe wpisy,i przyznam że nie wiadomo czy jest jeszcze cień szansy na ratunek.
  To nie jest ktoś kto by miał zamiar kogokolwiek oszukać , to trwa lata
  Dzieki za mozliwośc kontaktu
 • Autorka
  http://www.dpszgora.pl/sites/default/files/2.jpg

  Powyżej widzimy Dom Opieki Społecznej w Zielonej Górze.
  Podaję link do strony internetowej DOS, gdzie każdy znajdzie wszystkie telefony do tego przybytku, aby móc zapytać, czy przypadkiem nie mamy do czynienia z próbą wyłudzenia.
  Zalecam, aby pytać nie tylko o to, czy w tym ośrodku znajduje się osoba o podanym nazwisku, ale aby sprawdzić, czy rzeczywiście ta osoba jest tą samą osobą, która podpisuje się nazwiskiem Marian Stefaniak na portalu Niepoprawni.pl.
  Dodam jeszcze, że Domy Opieki Społecznej zobowiązane są do zorganizowania pochówku dla swoich rezydentów i to w obrządku, zgodnym z wyznaniem rezydenta na swój koszt

  Oto link: http://www.dpszgora.pl
 • @Marx 8888 23:31:41
  Marx, ja dmucham na zimne.
  Adres strony podałem dla wszystkich tych, którzy jednak będą się chcieli upewnić zanim wyślą swoje pieniądze., czy przypadkiem NP nie uprawiają procederu wyłudzania.
  Ja cały czas bazuję na swoich doświadczeniach z niejaka Ossalą i uważam swoje obawy za zupełnie uzasadnione.
  Ufasz zawsze komuś, kto raz już Ciebie wsadził na lewe sanki?
  Kontakt z autorem przez telefon to jedno, a weryfikacja z personelem to drugie i nikt nie musi tam jeździć robić fotek, bowiem wystarczy zadzwonić.

  Pozdrawiam!

  PS Bierzesz na siebie dużą odpowiedzialność, bowiem jesteś głównym administratorem tego portalu i co będzie, jeśli się okaże, że mamy do czynienia z wałkiem?
  Jeśli wszystko jest prawdą, to nikt niczego nie powinien się obawiać.
 • @Marx 8888 23:57:35
  Marx, facet pisze tak:

  "Powiem woęc krótko: zdycham. Leki kosztują. I dodam: nie stać mnie kompletnie żeby żyć. Ale zeby nie było za prosto, na umieranie też mnie nie stać. Pogrzeb kosztuje." (pisownia oryg.)

  a DPS W Zielonej Górze pisze tak:

  "Dom Pomocy Społecznej w Zielonej Górze zapewnia swoim mieszkańcom przede wszystkim:

  codzienną fachową opiekę pielęgniarską, niezbędną opiekę medyczną, wszelkie usługi opiekuńcze, opiekę psychologa, terapię zajęciową, fizykoterapię, pełne wyżywienie z uwzględnieniem indywidualnej diety, posługę duszpasterską."

  Więc kto kłamie w kwestii leków?

  Dalej Maryś pisze, że:

  "Moja choroba jest na tyle pieniądze-żerna, że postanowiłem zrezygnować z internetu. Ale nic to i tak nie dało."

  podczas gdy DPS ZG podaje na swojej stronie:

  "Ponadto mieszkańcy mają do dyspozycji pracownię komputerową, w której znajduje się sześć nowoczesnych komputerów z dostępem do Internetu. "

  Kto więc kłamie, skoro Maryś mieszka tam już kilka lat?

  Mógłbym dalej wyliczać nieścisłości, ale po co?
  Zdaje się Marxie, że do końca nie zdajesz sobie sprawy, czym w istocie są Niepoprawni, a ja tak.
 • @Jinks 23:21:56
  Drogi detektywie za złotówkę.
  Napisałam powyżej, że podam adres i adres Skype zainteresowanym, bo nie chciałam obwieszczać wszem i wobec, jaki jest dokładny adres Pana Mariana, ale mnie do tego zmuszasz.

  Otóż w Zielonej Górze jest także drugi Dom Opieki Społecznej dla Kombatantów, który znajduje się przy ulicy Lubuskiej 11 i w którym właśnie mieszka Marian Stefaniak.
  https://www.google.ca/maps/place/Dom+Pomocy+Spo%C5%82ecznej+dla+Kombatant%C3%B3w/@51.9360932,15.5249596,16z/data=!4m6!1m3!3m2!1s0x0:0xa68f700f2afb9ad7!2sDom+Pomocy+Spo%C5%82ecznej+dla+Kombatant%C3%B3w!3m1!1s0x0:0xa68f700f2afb9ad7

  http://dpskombatant.w.interia.pl/

  Jeśli masz ochotę pomóc Marianowi, to Mu pomóż, masz ochotę sprawdzić. gdzie mieszka - sprawdć, masz ochotę porozmawiać z Nim na Skype - proszę bardzo, podam adres, a powyżej masz najlepsze godziny kontaktu z Nim, kiedy ktoś może Mu potrzymać tablet.

  Jeśli natomiast masz zamiar kontynuować jątrzenie i siać swoją podejrzliwość, bardzo proszę, nie na moim blogu.
 • @Jinks 23:21:56
  Fotka

  http://i.domyseniora.pl/d2/167/162-zielona-gora-dom-pomocy-spolecznej.jpg
 • @Lotna 01:00:57
  Podam jeszcze tylko telefon do tego Domu Kombatanta, gdyby jednak ktoś posiadał obawy tożsame z moimi:

  tel. (+48) 68 324 56 55

  Dobranoc!
 • @Jinks 01:09:09
  Nie wysilaj się

  Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów
  im. Jana Lembasa
  ul. Lubuska 11
  65-265 Zielona Góra

  tel/fax 68 327 08 38
  tel. 68 324 56 55

  e-mail: dpskombatant@interia.pl
 • @Lotna 01:14:18
  Nie wysilam się, a jedynie chcę ostrzec użytkowników Neonu24 przed potencjalnym oszustwem, tym bardziej, że chyba jesteśmy uczestnikami tego samego portalu.
 • @Jinks 00:39:09
  Jak chodzi o twoje "nieśisłości", to Dom Pomocy Społecznej dla Kombatantów takiego zaplecza nie posiada i nie oferuje takiej pomocy, o jakiej piszesz, o czym można się dowiedzieć na stronie internetowej DPS dla Kombatantów:

  http://dpskombatant.w.interia.pl/
 • niech rozsądzi nas kapusta. Co kapusta! głowa pusta!
  A kapusta rzecze smutnie:
  Jeśli Marian Stefaniak nie jest przewałem (czego nie jestem pewien ), to na pewno nie jest w swym cierpieniu osamotniony, jedyny i niepowtarzalny. Każdy z nas jeśli chce pomóc, może znaleźć blisko siebie kogoś, kogo autentyczność nie budzi wątpliwości i kto również będzie wdzięczny za każdą złotówkę, a może nawet za bezgotówkowy akt solidarności. Czy musi to być koniecznie bloger, nie wystarczy po prostu bliźni?
  Na koniec tekst starej góralskiej przyśpiewki , jako aluzja:
  " ja sie bede opirała, wy mnie chłopy ciągta.
  Zaciągta mnie do stodoły i mnie tam wyrąbta"
  Pozdrawiam wszystkie dobre serduszka skryte w leniwych ciałkach.
 • @Lotna 01:40:28
  Poczekałem trochę, aż Twój wpis spadnie z SG, bowiem wcale mi nie zależy na publicznym udowadnianiu, że bierzesz udział (myślę, że nieświadomie) w przekręcie.
  Zauważ, że Maryś w swoim tekście "Naszywka" stwierdza, że internetu już nie posiada, że zrezygnował z niego, a jednak publikuje dalej mówi nam, że to dopiero w połowie czerwca zostanie on pozbawiony tego internetu.
  Z czym więc mamy do czynienia?
  Nie widzisz tu kłamstwa?
  Nie to jest jednak najważniejsze.
  Piszesz w swojej powyższej notce, że Marysia nie jest stać na leki i na środki higieny.
  Jest to kolejne kłamstwo, na którym budowany jest mit Marysia, mający wzbudzić w ludziach litość i empatię.
  Rozmawiałem osobiście z dyrektorem ośrodka, którego rezydentem jest Maryś i pan dyrektor skutecznie obala kłamstwa zawarte w Twoim apelu.
  Dyrekcja była na tyle łaskawa, że przysłała mi informacje, które mnie nurtowały, a które i Tobie mogą się przydać, gdyż zakładam, iż kieruje Tobą tylko ludzka miłość do bliźniego i chęć niesienia pomocy.

  http://m.neon24.pl/25374d192f538cccb0fed17a57d2a7a1,14,0.jpg

  http://m.neon24.pl/de1eaab50444699137939ac9facea7e5,14,0.jpg

  Więc o czym mowa Szanowna Lotno?
  Ściema Marysia nie może być kontynuowana, bowiem powyższe dokumenty obalają bzdury, które ktoś wypisuje.

  Pozdrawiam i roztropność zalecam.
 • @Jinks 09:08:01
  Dziękuję. No cóż, to znacznie zmienia postać rzeczy. Zobaczymy, co na to powie Marian Stefaniak.
 • Odpowiedź Mariana
  Jest to fragment korespondencji między Marianem a jedną z blogerek na Niepoprawnych.

  "Dzien dobry, pisze w imieniu Mariana, mam na imie Ania i jestem jego przyjaciolka( Marian samodzielnie nie moze juz pisac). Chcialabym odniesc sie do wpisu uzytkownika neon24 -Jinks. Otoz jezeli chodzi o internet, Marian ma zalozony ten z Netii, jak wiadomo, okres wypowiedzenia troche trwa, wiec co w tym dziwnego, ze odlaczaja mu go ok.polowy czerwca? Nie ma tu zadnych niescislosci, poza tym sala komputerowa w osrodku znajduje sie na parterze , Marian mieszka na 1 pietrze, jest lezacy i niemal calkiem bezwladny, jakim cudem wiec ma dotrzec do tej sali? On nawet jak jest czasami sadzany na wozku, to musza go przypinac pasami i pilnowac,zeby sie nie przewrocil z tym wozkiem.
  Kolejna sprawa to sprawa lekow, pampersow itp.Osrodek zapewnia zakwaterowanie, wyzywienie i opieke pielegniarska, nie placi jednak ani za leki, ani za pampersy! Przy stanie, w jakim jest Marian, uzywa sie tych srodkow naprawde mnostwo, on nie jest w stanie poniesc takich kosztow przy swoim zasilku zMOPS, bo po oplaceniu kosztow pobytu zostaje mu ledwo ok 100 zl na zycie. O pomoc zwracano sie juz do jego siostry, ktora jest juz starsza i schorowana osoba, a nawet do mnie, tyle ile moglysmy pokrylysmy koszty zakupu lekow i innych srodkow, ale same jestesmy w ciezkiej sytuaci( ja mam niepelnosprawnego syna).Wrecz powiedziano nam, ze jezeli nie bedzi mial placone za leki, to nie bedzie ich dostawal.
  Nie rozumiem tak jatrzacych osob jak Jinks, nie zna sytuacji, niech przyjedzie, zobaczy w jakim stanie jest Marian (obecnie niemal calkiam sparalizowany, z zanikiem miesni, odlezynami, niewyrazna mowa. Mozna pokazac mu tez stosy faktur na leki...
  To tyle, co chcialam napisac w imieniu Mariana, pozdrawiam w swoim i jego imieniu wszystkich blogerow i prosimy o wklejenie tego listu na neon24, gdzie tez Marian stara sie zarejestrowac.
  I tu niepotrzebne jest przytaczanie regulaminu osrodka, bo zycie toczy sie swoja droga"

  I to by wyjaśniało wątpliwości.
  Szkoda, że żaden niedowiarek nie pofatyguje się odwiedzić Mariana i przekonać się na własne oczy o Jego sytuacji.
 • @Lotna 20:00:22
  przeczytałem kilka wpisów, przyznaje że nie mam najmniejszej wątpliwości co do uczciwosci , a jednocześnie widać że jest to tragedia człowieka, ale ile jest takich -
  Dziekuje Pani za nagłośnienie tej przykrej sprawy.
 • @Zbójnicki pies 21:08:23
  Dziękuję. Mam nadzieję, że znajdą się osoby, które odpowiedzą na mój apel.
 • @Lotna 20:00:22
  Ty, Lotna, zdaje się nie rozumiesz w czym bierzesz udział.
  Mnie opinie ekspertów z Niepoprawnych zupełnie nie interesują.
  Niepoprawni to siedlisko złych ludzi i oszustów, kanalii i hochsztaplerów, skurwysynów i debili i nie chcę tu przytaczać opinii tych ludzi na temat portalu Neon i jego uczestników.
  Won mi z nimi!

  Co do Marysia, to moja rozmowa telefoniczna z dyrektorem ośrodka definitywnie nakazuje mi stwierdzić, że na Niepoprawnych działa ekipa wyłudzaczy, a ja nie chcę, aby ich macki oplotły również Neon.
  Sugerując się opiniami ossalowych przekrętów, to należy uznać, że pomoc finansowa na leki, na pampersy, na internet, na TV i jeszcze na pogrzeby, należy się wszystkim rezydentom ośrodka w Zielonej Górze, dlaczego więc to tylko Maryś ma być beneficjentem ewentualnej pomocy?
  Poza tym te perfidne działania szemranego towarzystwa, bezpośrednio uderzają w cały personel, ponad stuosobowy, zatrudniony w tym ośrodku.
  Zdajesz sobie sprawę z czym w istocie bierzesz udział?
  Moja dobra rada, Lotno, zaniechaj uczestnictwa w tym niecnym procederze. Zadzwoń też do ośrodka i porozmawiaj z jego dyrektorem, a przekonasz się, że to wszystko jest ściemą.

  Na tym kończę swój udział w tym szambie i proszę raz jeszcze o niepublikowanie tutaj żadnych idiotyzmów z Niepoprawnych.
  Przecież możesz tam agitować.
 • @Zbójnicki pies 21:08:23
  Ty nie dziękuj i nie nakręcaj spirali zła.
  Zaloguj się na Niepoprawnych i tam sobie uprawiaj hochsztaplerkę.
  Samarytanin się znalazł.
  Też jesteś członkiem gangu Ossali?
 • @Jinks 21:37:31
  aleś mnie Pan "potraktował", ja tam nigdy nie mialem i nie mam konta, własnie od Pani Lotnej (link) skierował mnie tam. Jeśli to ma być przyczyną jakis niesnasek to już milcze 8-))))))
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @Lotna 21:13:58
  PS http://niepoprawni.pl/polecanka/kremlowskie-trolle-jak-przodownicy-pracy

  Poczytaj sobie komentarze na temat Neonu, a jest to tylko krztyna tego, czym Niepoprawni stoją.
  Nie chcę szukać, bo się brzydzę tą swołoczą i już dawno z nimi skończyłem, a Ty, Lotna, wskrzeszasz koszmary.
 • @Zbójnicki pies 21:45:34
  Nie chciałem urazić.
  Proszę poczytać sobie linkowane komentarze, a wówczas się przekonasz , jak jesteś traktowany.
 • @Jinks 22:28:32
  Właśnie to czynie, co można powiedzieć to to że jest to żałosne, by nie napisać że dziecinada
 • @Jinks 22:28:32
  Jinksie... :) i po tam w ogóle zaglądasz?

  Gawrionek nadaje z Kaliforni... to jak myslisz, kogo une tam reprezentują?
  Nie czujesz smrodu?

  Pozdrawiam
 • @Astra 22:44:57
  Zaglądnąłem po to, aby przytoczyć cytacik Lotnej, a wszak u londyńskiej łachudry długo szukać nie trzeba.

  Gawrionek to kretyn nie mniejszy niż londyński troll.
  O żydowskim rodowodzie Niepoprawnych mógłbym napisać książkę, ale jak mówiłem, to się wstydzę i brzydzę tym, że niegdyś tam pisywałem.

  Również pozdrawiam!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej