Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
103 posty 4454 komentarze

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • @Mariusz G. 16:47:03
  No tak, ale nie myliłabym ojczyzny z rządem okupacyjnym...

  Jak chodzi o przyjmowanie najeźdźców, to ojczyzna ich przyjmuje dzisiaj w zastraszających ilościach i jest na dobrej drodze do samozagłady:

  https://wawel.neon24.pl/post/146443,j-teglund-ideal-pis-u-to-bezwolna-ludzka-masa
  https://youtu.be/mlJQC1GC7hk
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • @MacGregor 17:33:20
  Skoro jesteś taki samokrytyczny, to tej pały ode mnie nie dostaniesz. :)

  Czytając trzeci akapit (po słowach piosenki) zastanawiałam się, dlaczego męczysz czytelników takimi wiadomościami, których sam nie chcesz czytać...Omijam je szerokim łukiem, a tu masz!
  „Chmurka się przejęzyczyła, jaja nie do wytrzymania”.
 • @Zbigniew Jacniacki 16:50:45
  Mówi Pan o starszych tak, jakby już byli nieżywi.:)

  Ale nie bez przyczyny kiedyś rządziły rady starszych, a nie rady młodzików. Mądrość przychodzi zazwyczaj z wiekiem, o ile w ogóle.
  Statystyka Posłów VIII kadencji
 • @Zbigniew Jacniacki 16:30:43
  Rozumiem Pana bardzo dobrze. Kwestia tylko, czy jeśli już się naradzimy, jak to zrobić, czy będzie to można wprowadzić w życie, bo bez szerokiego poparcia społecznego się nie da. Do tego, aby było to poparcie, należy uświadamiać, stąd to przytaczanie przeszłości - czyli historii, wskazywanie winnych, a także wskazywanie zła, czyli utyskiwanie i narzekanie. Aby czemuś zaradzić, należy najpierw poznać dokładnie, gdzie leżą przyczyny nieszczęść - aby ich w przyszłości nie powtórzyć.

  Podobno, aby zmienić system, potrzeba tylko 10-12 % świadomych obywateli, jednakże muszą oni mieć poparcie mas mających świadomość, że są okradane i oszukiwane przez system, a nie przez złego glinę. Nikt tyłka nie ruszy, jeśli jest przekonany, że wszystko jest cacy, czyli dokładnie tak, jak mówi telewizja i złotouści politycy.
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • @Ryszard Opara 05:15:52
  Tańczący z Widłami został zbanowany za mówienie prawdy o Lechu Kaczyńskim, poza tym wątpię, by miał wpływ na czytelników, by nie komentowali. To raczej treść Pańskich wspomnień nie nastraja do komentowania... Zresztą mogę mówić tylko za siebie, bo nie wiem, jakie powody mają inni czytelnicy - ja Pana po prostu nie rozumiem, a i nie chcę wydawać opinii o Pańskim życiu z mojego punktu widzenia, podobnie jak nie życzyłabym sobie, aby ktokolwiek wydawał opinie o moim życiu. To jest chyba fair play, nieprawdaż?
  AMEN-Autobiografia Naukowa- Odc.17
 • Dziwnym trafem
  I ten wpis został zignorowany. Słuchałam wcześniej rozmowy z p.Joanną, faktycznie podaje dane dotyczące imigracji do Polski; imigracji, która, jakby nie było, jest jej domeną zawodową - od których włos się jeży, szczególnie tutaj:
  https://youtu.be/mlJQC1GC7hk

  W Polsce są setki tysięcy imigrantów, którzy nigdzie indziej się nie wybierają, a pisowski rząd robi wszystko, aby im ten stały pobyt w Polsce zapewnić i ułatwić, podczas gdy Polacy tkwią na obczyźnie. Setki tysięcy, a wkrótce będą miliony, podobnie jak już są miliny Ukraińców.

  Podłość i sprzeniewierzenie, a nie prawo i sprawiedliwość; o większe trudno w całej historii Polski.
  J.Teglund: "Ideał PIS-u to bezwolna ludzka masa"
 • @Zbigniew Jacniacki 15:04:53
  Natychmiast po tym, kiedy SYSTEMOWO, jak sugeruje Oscar, Polacy utną łeb hydrze, która ich opanowała, zniewoliła i w najlepsze ich rabuje.

  Jeszcze ciekawsze pytanie - jak to zrobić?
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • @Mariusz G. 13:52:07
  Był kiedyś taki botanik, który powiedział, że „na mądre pytania przyroda odpowiada mądrze; na głupie pytania odpowiada głupio, a nawet złośliwie”.

  Nie musielibyśmy zwalać na nikogo winy, bo nie bylibyśmy w tym bagnie, w którym tkwimy. Ale kiedy to ostatni raz Polacy sami rządzili się w Polsce?
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • Rządzi mafia,
  Układ zamknięty, w którym ręka rękę myje.
  Następujące zarzuty:
  „1. Nie wysunięto żadnych oskarżeń.

  2. Nikt za nic nie poniósł żadnej odpowiedzialności.

  3. Nie ma za Smoleńsk winnych.”

  odnoszą się nie tylko do Smoleńska, ale do wszystkich przestępstw i afer w magdalenkowej republice, z tym że Smoleńsk jest większy, w związku z czym, odkrywanie prawdy o Smoleńsku mogłoby zagrozić zawaleniem się całego systemu okupującego Polskę po prostu przez odkrywanie kolejnych haków. Dlatego nikt słowa nie piśnie. A wiedza jest, dochodzenie byłoby możliwe, o czym Amerykanie dali jasno do zrozumienia „umywając ręce”.

  https://warszawskagazeta.pl/kraj/item/4300-grupa-trzymajaca-smolensk-tylko-u-nas-przeczytajcie-szokujacy-wywiad-z-leszkiem-misiakiem
  Smoleńska historyjka o brzozie i bajka o wybuchach
 • @Oscar 12:26:21
  „Wystarczy systemowo odsunąć od władzy państwowej na każdym szczeblu
  ludzi związanych z instytucjami żydowskimi (w sensie własności, finansowania, powiązań personalnych, rodzinnych) oraz ludzi powiązanych instytucjonalnie z żydowskim Bogiem (kler, absolwenci uczelni kościelnych...)”

  Powiedz mi tylko JAK SYSTEMOWO to zrobić i KTO z systemu miałby to zrobić, skoro wszyscy, którzy mieliby to zrobić są w tym systemie uwiązani według schematu, który opisał Autor
  https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra

  ?

  Jak się przyjrzeć dokładnie, jak troszeczkę zeskrobać polskie pazłotko, czy nawet tylko papierek, to wszędzie wychodzą żydowskie korzenie, spowinowacenia i skoligacenia, a poza tym twarde, bo zahakowane, powiązania w systemie - ludzie, którzy są jego niewolnikami.

  Wymyśl na to sposób, podaj konkretne metody działania, a zostaniesz królem Polski.
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • @Pedant 11:54:21
  „Wygodnie jest zwalać winę na kogoś innego. Na Żydów albo na Ruskich itp ... Jak by ani jednych ani drugich nie było, co byśmy zrobili?”

  No popatrz, znalazł się obrońca uciśnionych. Co byśmy zrobili? Zapłakalibyśmy się bez nich na śmierć.
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • Czyli wszystko się toczy według schematu,
  który Autor opisał w swoim artykule „PAŃSTWO PRAWA - wziątki, haki, przezor, proposi i palestra” przedstawiający schemat działania tak zwanych demokracji
  https://www.salon24.pl/u/wawel/331588,panstwo-prawa-wziatki-haki-przezor-proposi-i-palestra

  Dobrze by było, by Autor poczynił ten wpis także na Neonie, bo doskonale opisuje schemat działania rządów okupacyjnych w Polsce i nie tylko w Polsce, a trochę głupio przytaczać na własnym blogu artykuł blogera tutaj aktywnego.
  Strzał w dziesiątkę stopniowo wysadza strzelnicę w powietrze
 • @miarka 18:32:09
  „Nie wolno przenosić charakteru osądów z współczesności do innej epoki.”

  Nie wolno? Sądzisz, że ludzie, których mamiono, oszukiwano, zniewalany, grabiono z zasobów, wywłaszczano i mordowano cierpieli inaczej niż człowiek współczesny? Umierali inaczej?

  Dlaczego mówisz o Lutrze, czy po to, aby stwierdzić, że luteranizm czy protestantyzm był jeszcze gorszy niż katolicyzm?

  Mowa o moralności i etyce głów kościoła, które przez wieki przyczyniały się do zniewolenia narodów w imię miłości Chrystusowej. Coś mi to przypomina, a mianowicie przynoszenie demokracji na skrzydłach bombowców w dzisiejszej dobie. Czy ta moralność i etyka w imię Chrystusa ma być relatywizowana na przestrzeni wieków?
  Część 1. „Zasługi” Kościoła w Polsce
 • @MacGregor 16:54:27
  „Faktem jest, że chciwość i okrucieństwo konkwistadorów podnosi włosy na głowie, ale tu zarzutem wobec KK moze być fakt,ze tak nieskutecznie reagował, a nie że tę chciwości i okrucieństwo powodował.”

  No bardzo przepraszam, ale istnieje szereg dokumentów wydanych przez papieży, które zezwalały na podbicie krajów nie chrześcijańskich, odebranie ziem i zniewolenie ludności. Co może usprawiedliwiać i chciwość i okrucieństwo konkwistadorów, skoro mieli na to błogosławieństwo samych papieży zastępujących Boga na ziemi.

  „In 1493 Pope Alexander VI issued the Bull Inter caetera stating one Christian nation did not have the right to establish dominion over lands previously dominated by another Christian nation. Together, the Dum Diversas, the Romanus Pontifex and the Inter Caetera have been interpreted as serving as a justification for the Age of Imperialism. They were also early influences on the development of the slave trade of the 15th and 16th centuries, even though the papal bull Sublimus Dei of 1537 forbade the enslavement of non-Christians. The executive brief for Sublimus Dei was withdrawn by the Pope after protests by the Spanish monarchy. Paul III publicly sanctioned slavery in Rome in 1545, the enslavement of Henry VIII in 1547 and the purchase of Muslim slaves in 1548.[15]”
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Romanus_Pontifex

  To dzięki tym dokumentom papieskim wprowadzono prawo międzynarodowe Discovery Doctrine legitymizujące kolonizację podbitych ziem i narodów jako „odkrytych”; dotyczyło ono wyłącznie ziem zamieszkałych przez nie-chrześcijan pod pozorem szerzenia wiary chrześcijańskiej.

  „The tribes which occupied the land were, at the moment of discovery, no longer completely sovereign and had no property rights but rather merely held a right of occupancy. Further, only the discovering nation or its successor could take possession of the land from the natives by conquest or purchase.”
  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Discovery_doctrine
  Część 1. „Zasługi” Kościoła w Polsce
 • @Repsol 12:55:13
  Kto by cię nie znał, to by cię kupił. Tańczący z Widłami nikogo nie obraził, sam został nazwany gówniarzem. O jakiej kulturze tu mowa.
  Marsz, Marsz - i kilka zdań
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:14:50
  „A po co wy żyjecie?”

  A po co Wojtas żyje? Podoba mu się eutanazja, to niech się zgłosi na ochotnika.
  Chocholi taniec niepodległości...
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:14:50
  Wojtasowi chyba rzeczywiście na stare lata kompletnie palma odbiła.


  @trojanka 08:58:55
  Mnie sie podoba ta eutanazje, bo dotyka przede wszystkim ludzi z miast.
  A tam mieszka ta swołocz, co to na PO głosowała.”

  Czy to ma być dowcipne, czy może antypolska „Cywilizacja Polska” proklamuje eutanazję? Trzeba być gruboskórnym jak bawół, żeby w ten sposób „żartować” o uśmiercaniu ludzi.

  „No i wyłazi z was lewactwo - za wszelką cenę chcecie uchodzić za "moralnych obrońców życia"”

  Wychodzi z was lewactwo” - to z Wojtasa wychodzi talmudyczne lewactwo, bo to lewactwo agituje za eutanazją, która się Wojtasowi tak podoba i lewactwo manipuluje i przekręca wszystko na opak.

  Za wszelką cenę? To według Wojtasa eutanazja, tym bardziej bez zgody pacjenta, jest dopuszczalna???
  Chocholi taniec niepodległości...
 • @Repsol 23:04:10
  Sam się ogarnij i przestań cenzurować, bo NEon zdycha jak Niepoprawni. Wielu wiele gorsze rzeczy pisało niż Tańczący z Widłami i nie byli wykopywanie z portalu. Ba, nadal piszą i dobrze się mają.
  Marsz, Marsz - i kilka zdań
 • @wercia 23:19:01
  Masz rację, a z tą eutanazją na wiele sposobów jest coś na rzeczy, bo kilka srtarszych osób, które znałam, kiedy tylko poszły do szpitala, choćby na obserwację, nagle stan im się pogorszył i w ciagu kilku dni umierały, na dodatek ze szpitala wykonując jakieś bardzo dziwne telefony do rodziny, jakby im się rozum pomieszał.
  Chocholi taniec niepodległości...
 • @Husky 15:57:07
  „cała godność władzy wynika tylko i wyłącznie stąd, iż pełni ona swoje zadania w granicach porządku moralnego, którego źródłem i celem jest Bóg.”

  Ładna teoria, tylko co ona ma do rzeczy ze stanem faktycznym?
  Marsz w kierunku Polin - Rzeczypospolitej Przyjaciół

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej