Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
108 postów 4779 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • @zbig71 17:44:47
  „Niestety, myk polega na tym, że wyślą wojsko”

  Każdy patriota w demokratycznym państwie powinien w skrajnych, ekstremalnych wypadkach zastosować nieposłuszeństwo obywatelskie. Tak robili amerykańscy patrioci, kiedy był nabór na wojnę w Wietnamie. Ludzie się zapisywali do organizacji obronnych, co zwalniało ze służby, albo uciekali do Kanady. Najodważniejsi szli do więzienia, bo taka była kara za nie dostosowanie się do rozkazu.
  Jeśli Polska pójdzie na wojnę z Iranem, to by była taka właśnie skrajna okoliczność wołająca o dezercję i nieposłuszeństwo obywatelskie. Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo wojna z Iranem byłaby totalną katastrofą dla Polski i Polaków i przyniosłaby miliony ofiar po obu stronach.
  Polska, jak ujeżdżany przez wszystkich osioł
 • @staszek kieliszek 09:13:13
  Ja bym się nie łudziła, źe prezydent otoczony żydami i syjonistami, z najbliższą rodziną włącznie, który otwiera ambasadę w Jeruzalem, faktycznie ma na względzie dobro wszystkich Amerykanów, nie tylko tych z izraelskimi paszportami.

  Z drugiej strony, również Kanada i Europa powinny głosić stan wyjątkowy na swoich granicach, ale przecież nie o to chodzi.

  Pomijając politykę Trumpa i kim on jest lub nie jest, podobało mi się, jak usadził ( dosłownie) pyskujacego dzienkarza, mówiąc mu bez ogródek „siadaj” - bo tak właśnie politycy powinni traktować chłystków, a nie im się kłaniać i bijąc się w piersi przed nimi klękać, jak to robią politycy państwa teoretycznego.
  CO DALEJ ZROBI DONALD TRUMP?
 • No cóż
  Jeśli się w domu przyjmuje rzezimieszka i łupieżcę, to trudno się dziwić, jeśli zginą rodowe srebra, albo ktoś oberwie po pysku. Można się cieszyć, że wizyta skończona i że obeszło się bez gwałtu na żonie i córce że i nikt nie został dźgnięty nożem.... Póki co....

  Masz rację, dno dawno odpadło, a my dalej spadamy.... końca nie widać...!
  Odwołać spotkanie V4 w Izraelu !!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:50:28
  Nie bredź.
  Odwołać spotkanie V4 w Izraelu !!
 • @Oscar 11:27:08
  Z solidarności nic nie wyrosło. Tak jak solidarność była ukartowana (aczkolwiek nie spodziewano się w niej 10 milionów Polaków), tak ludzie, którzy się znaleźli na jej czołówce, nie byli przypadkowi. Przejęli władzę ci, którzy mieli ją przejąć,a nie Polacy, co zresztą dzieje się do tej pory. Polacy nadal są mamieni obietnicami wyborczymi i ich wyznanie, lub jego brak, nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli tego nie wiesz, to doprawdy nie ma o czym z tobą rozmawiać; opowieści z mchu i paproci, że to Polacy rządzą Polską są godne pożałowania. I nie bredź na temat wyborów, bo one są również odpowiednio ustawione, na n sposobów.
  Plują na wasali,,,
 • @Oscar 08:07:38
  „I takich przyjaciół Narodu Polskiego wymuszają na Narodzie Polskim solidaruchy a w istocie mafia żydowska sterująca solidaruchami.”

  Przestań w końcu szczuć na Polaków i bredzić o „solidaruchach”, bo mafia żydowska sterująca Solidarnością, to nie to samo, co 10 milionów Polaków, które należało do Solidarności!

  Jak ci ktoś kawa na ławę przytacza fakty o przestępstwach żydowskich służb i zdrajców Polski, to się krzywisz, natomiast nie masz najmniejszego problemu opluwać w niemal każdym komentarzu członków Solidarności, którzy wraz z ich rodzinami, a więc można doliczyć co najmniej następne 10 milionów, zostali haniebnie oszukani, przez tych, którzy i których dzieci do dnia dzisiejszego okradają Polskę. Relacje o tych zdrajcach i złodziejach, to dla ciebie jak opowieści o lądowaniu UFO, bo twój patriotyczny inaczej umysł nie jest ich w stanie przyjąć, natomiast nie masz najmniejszego problemu szkalować Polaków, których jedynym grzechem było, że nie chcieli pracować za głodowe pensje.
  Plują na wasali,,,
 • To tylko wisienka na torcie
  A raczej na krowim placku, którym Polaków uraczono przy okazji narady wojennej. Jak znam życie, to dopiero początek.

  https://youtu.be/1D2NrRMHuVU
  Afront premiera Netanjahu wobec Polaków - na pożegnanie
 • @goat 18:16:51
  „Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności tych zakochanych w żydówkach.
  WALENTY św. patron ludzi umysłowo chorych.”

  :))))

  (Być zakochanym to swego stan o znamionach choroby umysłowej, ale być zakochanym w żydówkach, to już z pewnością ciężki przypadek.)
  Kilka faktów o naturze „naszych starszych braci w wierze”
 • @Oscar 11:38:50
  „Mnie się ta mecenas nie podoba.
  Jest jakaś dziwna wewnętrznie.. i ten uśmiech a właściwie grymas ..
  mój instynkt mówi mi że tu coś śmierdzi...
  Główne znane tematy, problemy są omijane .. a wyciągane są jakieś sprawy o których nigdy nic nie było wiadomo..”

  Jakie to typowe, nie ma się do czego przyczepić, to do osoby, w tym wypadku, pani mecenas. „Dziwna wewnętrznie” - doprawdy, znasz ją tak dobrze, poznałeś jej wnętrze? Chyba tematy rozmów nie przyprawiają o śmiech, pani mecenas nie opowiada przednich dowcipów, a ubolewa nad rzeczywistością, która ją samą zaskakuje. Jakże więc szeroko miałaby się uśmiechać?

  Na tym właśnie polega odkrywczość z nią wywiadów, że wyciągane są sprawy, o których przeciętnemu Polakowi się nawet nie śniło, a nie zagłębia się w historie, które dotarły do publicznej świadomości, które są wierzchołkiem góry bezprawia, jakim Polska jest rządzona.

  Siedzisz schowany za nickiem i nikt nawet nie widzi, jak krzywo ty się śmiejesz, ale czepiasz się osoby, dzięki której możemy poznać kulisy lll RP, które przyprawiają o szok, zawrót głowy i niejednego o dysonans poznawczy - łącznie z tobą, bo to nie są „opowieści” o UFO albo końcu świata, o jakich tutaj bredzisz, a o Polsce XXl wieku, niestety.
  Polska i dobra zmiana we władzy służb, mafii i lóż?
 • @Jasiek 23:08:25
  Masz rację, Jasiek, KRK to instytucja, która się podpięli pod nauki Chrystusa i twierdzi, źe stanowi „tę” jedyną i słuszną religię. Jak się do tych nauk stosuje? Ano wystarczy popatrzeć na majątek, którym dysponuje w swojej stolicy i na całym świecie, jednocześnie skąpiąc na odszkodowania dla molestowanych Indian amerykańskich.
  Mało, że instytucja, bo jest to także świetnie zorgańizowane państwo („Konkordat (łac. concordatum: uzgodniony) – umowa międzynarodowa zawierana między państwem a Stolicą Apostolską, regulująca sprawy dotyczące obu stron” Wikipedia), które wierni mogą co najwyżej odwiedzić, ale nie mogą podejmować w nim żadnych decyzji.

  Jak widać, oddzielenie tych dwóch, a właściwie trzech aspektów/„osobowości” kościoła - wiernych, wiary i państwa- instytucji, stanowi dla niektórych nie lada problem.

  Każda krytyka poczynań kościoła\ jego przedstawicieli, spotyka się z potępieniem o „niszczenie wiary” albo „niszczenie kościoła”. Najwyraźniej nawet tej wspólnocie tworzącej kościół robić tego nie wolno, choć, wydawać by się mogło, że wspolnota wiernych powinna być wierna naukom Chrystusa i bronić nauk Chrystusa, na którym kościół rzekomo się opiera, a nie przejawiać ślepą lojalność w stosunku do fizycznych osob, które się pod te nauki podszywają.

  (Odpowiedz sobie na pyatanie „kogo nie wolno krytykować, a będziesz wiedział, kto trzyma władzę.)
  Czy KK jest okupantem?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:04:04
  Co Wojtas nazywa szkalowaniem? Krytykę jego durnych albo chamskich (najczęściej obu jednocześnie) wypowiedzi? Z reguły uderzających w interlokutora, szczególnie gdy jest kobietą i pozbawionych merytorycznych argumentów?

  Tylko niech teraz się Wojtas, nie popłacze, razem z Agnieszką, Husky’m i adevo. Doborowe towarzystwo, prima sort, dobre akurat dla Wojtasa.
  Zdzich - rekordzista w kasowaniu własnych komentarzy
 • Wyjątkowa podłość
  Szczerze mówiąc, jestem i zaskoczona i rozczarowana postawą Zdzicha.

  „Podobną metodę zastosowała była już administratorka AgnieszkaS. Gdy już skonfliktowala się z wieloma komentatorami zaczęła usuwać kompromitujace ją komentarze. Oczywiście wszystkie można przywrócić ale jest to mozolna, ręczna robota.”

  Ja też, między innymi, zostałam nazwana trollem, który uprawiał „mobbing” (!) w stosunku do uciśnionej niewinności, AgnieszkiS. - a gdzie dowody? Otóż nie ma żadnych, a kontekst - skasowany!

  Oczom nie wierzyłam, kiedy poszukała jej nicka i nie znalazłam ani jednego komentarza, ani wpisu, z czego nie zdawałam sobie sprawy, czytając wpis adevo. Po skasowaniu wszystkich swoich wypowiedzi nasłała adevo, by ją przedstawiłal jak męczennicę, a społeczność NEonu jako prymitywów poniżej jej - i adevo - poziomu, którzy się przeciwko niej zmówili i ją nękali. ( Nota bene, skąd my znamy taką postawę i takie metody?)
  Sądziłam, że gruboskórne i lekceważące innych zachowanie AgnieszkiS jako administratorki było efektem jej wybujałego ego, ale teraz widzę, że faktycznie chodziło tutaj o rozbicie, ewentualnie kompletne przekabacenie, całego portalu. Wpis adevo miał na celu zamącenie, oczernienie i skłócenie uźytkowników portalu. Wiadomo, że najłatwiej to zrobić od środka, no ale - na szczęście - nie udało się.
  Zdzich - rekordzista w kasowaniu własnych komentarzy
 • @Romuald Kałwa 18:47:56
  Nie „prywatyzujących” gospodarkę polską, tylko rozkradających gospodarkę polską.
  No niech mu ziemia lekką będzie, sprzedał tylko jeden zakład i zatrzymał „prywatyzację”. W porównaniu do reszty bandziorów stojących na czele państwa przerobionego w teoretyczne prezentował się prawie dobrze.
  Jan Olszewski był twardym facetem
 • @Zdzich 01:55:30
  Dobrze powiedziane: „zostało włączone do pierwszego europejskiego imperium stworzonego przez Karola Wielkiego.” Czyli nie stało się żadnym suwerennym państwem, a Grzegorz Braun pilnuje właśnie takiego stanu rzeczy. Takiej suwerenności, ale nie całkiem. Co nie znaczy, że nie przydałby się Gdańskowi, który ponoć po Brukseli jest najbardziej masońskim miastem Europy. No ale w kościele też jest masoneria (patrz „pogrzeb” Adamowicza), diabli wiedzą, może by się dogadali, jak dzielić łupy.
  Grzegorz Braun: Trzeba się upomnieć o suwerenność
 • @interesariusz z PL 14:37:11
  A Ty uważasz, że był dobrym masonem? Przykro mi, ale takich nie ma. W którym miejscu widzisz jego szlachetność? Bo szlachetni ludzie, kiedy widzą, że wdepnęli w g., po prostu podają się do dymisji, a nie wyprzedają majątek narodowy. Gdzie tu widzisz polską rację stanu?

  „Cześć jego pamięci”!? Amoże cześć pamięci tych wszystkich Polaków, którzy wypruwali sobie flaki, pracując dla Polaków, w imię ideologii PRLu, którzy stracili zdrowie i niejednokrotnie życie, a w najlepszym wypadku cienko teraz przędą na głodowych emeryturach, podczas gdy ich dzieci i wnuki tułają się na emigracji, bo nie ma dla nich miejsca w wyprzedanej Polsce?

  Faktycznie, nie rozumiem Twoich pytań dotyczących portalu i witryny. Na polskich blogach nie piszę od zawsze i nie wiem, jakie słownictwo jest prawidłowe, wydawało mi się, że prawidłową nazwą jest „portal”. Witryna kojarzy mi się wyłącznie z witryną sklepową. Od last jestem na emigracji, z niewielkim kontaktem z Polską przez większość tego czasu. Jak sam widzisz, emigracja jest przypadłością, w przeciwieństwie do podróży.
  Quo vadis 8.2.2019r., Wojna o nasze dusze
 • @trojanka 13:34:33
  „Wklejenie zdjęcia ładnych dziewczynek spowodowało prawie masowe pojawienie się rozłożonych pawich ogonów u części naszych kolegów z portalu :)))).”

  Cudne!

  Autorowi „dziękuję” za nazwanie mnie trollem. Tak się składa, że mam w zwyczaju reagować na nieodpowiednie zachowanie osób na portalu. Swego czasu suszyłam głowę Administracji za tolerowanie chamskich odzywek Wojtasa, który, nie wiedzieć czemu, definitywnie cieszył się przywilejami w tym względzie, natomiast ostatnio irytowało mnie traktowanie blogerów i komentatorów z pogardą i wyższością przez AgnieszkęS, której komenderowanie na portalu można porównać do poczynań Żorżety w stosunku do polskiego rządu, a która jednocześnie pouczała cały portal - albo blogera na portalowymi forum - na temat szacunku i kultury osobistej. O promowaniu przez nią tekstów, które nigdy dotąd promowane nie były i powodowały jedynie tzw. „nawalanki”, wspominać nie warto.
  Podobno mamy wolność słowa? Powinno więc być mi wolno wypowiedzieć swoje zdanie na temat publicznego zachowania Administratora, żeby nie być nazwana trollem. Jak chodzi o mobbing - to jest bezczelne pomówienie, proszę sobie przyswoić definicję.
  Mobbing Agnieszki
 • „Cześć jego pamięci”?
  Że też zawsze na tym portalu znajdzie się ktoś opłakujący tych, którzy zgotowali nam dzisiejszą rzeczywistość. Syndrom sztokholmski, czy może jeszcze nie widać milionów na emigracji, nieistniejącego przemysłu, degrengolady intelektualnej i moralnej, im wyżej, tym większej i Polski sprzedawanej obcym za bezcen, kawałek po kawałku? Pytanie retoryczne.
  1*
  Quo vadis 8.2.2019r., Wojna o nasze dusze
 • Przepiękne!
  Dziękuję!
  Przepraszam, zdaje się, że przez pomyłkę wcisnęła się czwórka zamiast piątki.
  Miejmy nadzieję, że przynajmniej ten post mie znajdzie się w lochu, bo nie rozumiem, dlaczego jest tam ten o Hitlerze.
  Swoją drogą, jak trzeba mieć zryty mózg, aby w dniu dzisiejszym być marksistą, po doświadczeniach XX wieku...
  Poetyckie krajobrazy autorstwa Pedera Mørk Mønsteda
 • Środki masowego ogłupiania
  Widać jak na dłoni, jak funkcję spełniają media. To taki parawan, odgradzający różne sztuczki pokazywane na scenie, od usilnej pracy odbywającej się za nim; konkretnie - systematycznej likwidacji Polski.

  Polacy o tej kreciej robocie dowiedzą się w stosownym czasie, ale póki co, niech się podniecają twitterami, żeby nie przeszkadzali.

  (Na myśl przychodzi parawan, za którym siedzi, „ugodzony nożem w serce, przeponę i jamę brzuszną” Adamowicz i rozmawia, podczas gdy z drugiej strony odgrywa się tragedia, w związku z którą już kilka godzin wcześniej mu życzono powrotu do zdrowia, oczywiście także na Twitterze.)
  Patriotyczne „Pomponiki”
 • :))
  Bez komentarza. ;)
  5*
  Dwa debiuty – czy porównywalne?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

ULUBIENI AUTORZY

więcej