Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
88 postów 3330 komentarzy

Lotna

Lotna - Kto trzęsie drzewem prawdy, na tego spadają obelgi i nienawiść -- Konfucjusz; Nie jesteśmy sobą, zamordowano nam rodziców, zamieniono nazwiska, wymazano pamięć, skazano na cudzość. -- Zorian Dołęga Chodakowski(1784-1825)

Moje komentarze

 • @zadziwiony 08:52:56
  No masz rację, ale czarna polewka jest tu wyjątkiem, nie regułą.
  Poza tym, upuścić krew można bez przerażania zwierzęcia, podrzynania mu gardła i torturowania aż się wykrwawi. Wiem, bo widziałam na własne oczy, jak to się robi, a przynajmniej robiło, na polskiej wsi.
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • Podpisuję się pod tym apelem
  Za który dziękuję.Brawa i gratulacje, Panie Pośle!
  Przywrócić „neminem captivabimus”!
 • @Bogusław Jeznach 11:08:14
  Rosyjski informatyk powinien pogodzić się z losem, niestety, nie on jeden, zresztą i być może bardziej zadbać o swój byt duchowy? a jego lekarze powinni przestać bawić się w Boga.
  Wkrótce przeszczep głowy
 • @mac 19:33:05
  "W glowie czyli mozgu znajduje sie osobowosc oraz cala wiedza i doswiadczenie osoby oraz wiekszosc narzadow zmyslu a cialo jest tylko jakby dostarczycielem substancji do mozgu oraz niekiedy kontaktu z otoczeniem np. przez dotyk."

  Tak chcą abyśmy wierzyli ci od szkiełka i oka, ale czy tak jest rzeczywiście, nikt tego nie wie. Może jednak są jakieś przyczyny faktu, że każdy, kto mówi o sobie, "ja" , nie łapie się za głowę, ale kładzie rękę na środku klatki piersiowej i nawet nie na sercu.

  Istnieje wiele wypadków, kiedy po przeszczepieniach narządu biorca otrzymuje wraz z narządem część osobowości dawcy. Kto wie, co może się dziać po doszyciu całego ciała innej osoby do czyjejś głowy. Pomijając już fakt, że niemożliwym jest pobieranie narządów od osoby martwej, w związku z czym przeszczepy są zwykłym barbarzyństwem, aczkolwiek prawnie usankcjonowanym poprzez nową definicję śmierci.
  Wkrótce przeszczep głowy
 • Bujać to my
  "Nawet tak prozaiczna i zwyczajna jak ostatnia inicjatywa p. Krzysztofa Wojtasa by spotkać się w niewielkiej grupie, podyskutować, zrobić z tego materiał filmowy, by następnie opublikować w sieci."

  Oh, już przecież była inicjatywa Wojtasa i innych "wiercidupów", nie tylko, żeby się spotkać i dyskutować, ale nawet założyć spółdzielnię. Była też drobna zbiórka pieniędzy, które w efekcie nawet nie zostały przeznaczone na pieluchy dla umierającego ś.p. blogera, którego istnienia w Zielonej Górze nikomu nie chciało się sprawdzić i został obwołany oszustem.
  Pominąwszy fakt, że z Wojtasem mogą dyskutować tylko osoby bezkrytycznie zafascynowane jego ideologią cywilizacji wydumanej nad krzakami pomidorów, a wszyscy inni uważani są za głupców i ignorantów.

  Podejrzewam, że większość blogerów na neonie nie cierpi na zaniki pamięci. W każdym razie życzę powodzenia.
  https://youtu.be/NRuf-W6_bas
  Czy uda się stowarzyszyć Neon24?
 • Hahaaa, haha, haaaaa!
  "Na całe szczęście zachowałem odrobinę zdrowego instynktu i współczesną kobietę, jeśli już, to całuję w… rękę."

  5*

  No cóż, następny etap po tym plastyku to transhumanizm. Z pewnością amatorów i amatorek na wymianę tego i owego, z mózgami łącznie, będzie bez liku. Wtedy na mecze będą przychodzić postludzie przypominający roboty, a nie plastykowe manekiny. Wolę sobie nie wyobrażać, jak oni będą się zachowywali na widowni...
  Jestem skończonym estetą
 • @miarka 22:16:09
  Kula Lis nie czyta Twoich ani niczyich innych wpisów; on tylko pod nimi komentuje. Dyskusja z nim to jak mowa do ściany.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę? - Realia cywilizacyjne.
 • @kula Lis 67 20:22:13
  Nie odwracaj kota ogonem. Ja mówię o polskości w odniesieniu do różnych grup etnicznych, a ty mi zasuwasz z urojeniami lewactwa.

  Z drugiej strony pewnie uważasz się za nacjonalistę, a gadasz jak nazista, nie ty jeden na neonie zresztą. Jesteście o krok od wychwalania Hitlera, któremu brakowało miejsca w Niemczech dla jego czystej aryjskiej rasy tak bardzo, że musiał rozpętać wojnę z Polską, wymordować kilka milionów Polaków i kompletnie zburzyć Warszawę. Między innymi oczywiście. To właśnie ONR i jego pieski ( także liski) przyprawiają gębę wszystkim ruchom narodowym w Polsce, kompletnie nie rozumiejąc tradycji i ducha polskości, ale za to dając pretekst lewactwu do ujadania na polski nacjonalizm i patriotyzm.

  Poza tym, nie pozwalaj sobie na poufałości, nie jestem twoją koleżanką.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę? - Realia cywilizacyjne.
 • @kula Lis 67 19:38:24
  Owszem, murzyn może być Polakiem.
  https://youtu.be/zy2AZh1IdC4
  Co nie znaczy, że byliby nimi muzułmańscy nachodźcy.

  Błąkasz się, kula Lis od jeden ideologicznej skrajności pisowskiej do drugiej ONR-owskiej.
  http://lotna.neon24.pl/post/137494,oboz-narodowo-radykalny-przewodnik-dla-zagubionych
  Rzeczpospolita Obojga Narodów była wielka dzięki jej lojalnym mieszkańcom, którzy należeli do różnych grup etnicznych i wyznaniowych, a nie dlatego, że zamieszkiwali ją wyłącznie biali.
  Dlaczego Duda dziś podpala Polskę? - Realia cywilizacyjne.
 • @Jasiek 23:42:15
  Przecież żadnej nie było, a i zapewne nie ma zielonego pojęcia o czym była mowa. Wniosek taki, że ani wiedzy, ani woli politycznej nie ma.
  Kongres 590 - gadał dziad do obrazu.
 • Bez oceny
  Autor ma najprawdopodobniej rację mówiąc, że chodzi o pieniądze i o rynki zbytu.
  Niemniej jednak, sposób mordowania zwirząt na modlę żydowską i islamską jest tak obrzydliwy, okrutny i niezgodny z polską tradycją, że lepiej, aby go nie było.
  Jak Kaczor kury obronił, a rolnika zarżnął
 • Panie Wrzodak
  Ma Pan 100% racji w każdej z powyższych wypowiedzi, za które dziękuję, bo wracają one promyczek nadziei, że nie wszystko stracone, albowiem ręce opadają, kiedy się czyta tych wszystkich Polaków którzy w pozycji kolankowe-łokciowej chcą budować Wielkie Międzymorze.

  "Bądż za Polską a nie za Moskwa, Berlinem, Tel Avivem, Waszyngtonem. Tylko narody oparte o wiedzę i własnym kręgosłupem moralnym będą niepodległe."
  Konflikt : Prezydent A.Duda - szef MON A.Macierewicz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:12
  Nie wiedziałam, że powinnam była przytaczać cytaty z naukowych rozpraw na temat faszyzmu, zamiast z Wikipedii.
  Jak ci się tak bardzo faszyzm podoba, to jedź do Włoch i go sobie chwal razem ze swoimi Włochami, a nie czepiaj się tych, którzy sobie faszyzmu nie życzą, bo faszyzm to między innymi rządy w kieszeni korporacji, które nas karmią trucizną GMO, na siłę wszczepiają nam trucizny i rozpylają inne trucizny nad naszymi głowami - ale o tym pewnie Twoi starzy Włosi nie wspominają. Arrivederci.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • Pomysł poroniony, ale bez przesady
  Pałac kultury nie zawsze kojarzył się pozytywnie Warszawiakom i odwiedzającym stolicę Polakom. Nie wszyscy zachwycali się jego nie polską architekturą, tym bardziej, kiedy Warszawa była o wiele bardziej pusta i był otoczony tylko ogromnymi pustymi placami. Dla wielu stanowił symbol stalinizmu, tym bardziej bolesny, że za wielkie pieniądze wetknięty bez pardonu w sam środek polskiej stolicy.

  Niemniej jednak Warszawa pozostawiona z tym fantem - przystosowała się, rozbudowała, podwyższyła, oswoiła z jego widokiem, przyzwyczaiła i po części zapomniała. Teraz po latach, Pałac stał się nieodłączną częścią Warszawy, razem z wieżą i zegarem, widocznym z niejednego warszawskiego okna. Zapytałam kilka lat temu moją ulubioną Warszawiankę: Co z tym pałacem? Odpowiedź brzmiała: Stoi już tyle lat - niech już tak zostanie. :)

  Z powodzeniem 900 milionów można by wydać na odbudowanie jakiegoś pałacu w stolicy, a nie zburzenie.
  Oszołomom mówimy NIE
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:19
  Doprawdy nie interesuje mnie, jak inni interpretują faszyzm i co im się pomyliło.
  Jeśli dla Włochów integralne cechy faszyzmu jak np. - za wikipedią -etatyzm, militaryzm, imperializm, totalitaryzm, korporacjonizm, populizm, kolektywizm - są samym dobrem - to niech im Bozia da zdrowie.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • Dziwi to i śmieszy
  Przecież przeszłość i powiązania Dudy były wiadome przed wyborami - i co? Dopiero teraz wielkie zdziwienie?

  Wajcha została przestawiona w syjonistycznym Waszyngtonie i pozwolono PiSowi dojść do władzy. Niech sobie dzwoni we wszystkie narodowe dzwony, bije się w piersi, nosi krzyże i powiewa flagami ile tylko chce, ale żeby było jak było, sam Kneset namaścił Dudę na prezydenta - tak w razie czego, gdyby rząd się zapędził w reformach, których zwolennicy jakoś przeoczają poprawioną ustawę 1066, obce wojska w Polsce, przymus szczepień, wprowadzanie tylnymi drzwiami trucizn GMO, podpisanie CETA i wiele innych.

  Nawet nie wiem jak zareagować na ubolewanie nad kontaktami Dudy z żydowską lożą masońską (!!!) którą jak Feniks z popiołów powołał do powtórnego życia w Polsce sam prezydent Kaczyński, na którego spuściznę Duda się powołuje od samego początku. Tak trudno dwa dodać do dwóch?

  Najwyrażniej część prawicy w Polsce cierpi na zbiorowe zauroczenie i tzw. wishful thinking, nie widząc, nawet nie usiłując widzieć rzeczy takimi, jakimi one są. Teraz ten okropny Duda będzie wszystkiemu winny, bo PiS nie będzie mógł przeprowadzić reform. Duda będzie kozłem ofiarnym, który miał swoją chwilę świetności, a w Polsce nadal wszystko zostanie po staremu - czyli Polska nadal dziarskim krokiem będzie maszerowała ku przepaści, albo, jak kto woli, będzie przeistaczania w Polin. Jak to mówią, nic nie dzieje się bez przyczyny.
  NIEJASNE MORALNE SPRAWY PREZYDENTA RP.ANDRZEJA DUDY
 • Trzeba to rozbierać na części, bo to jest ich (okupantów) punkt widzenia
  "Bo to w faszyźmie państwo jest ważniejsze jak naród, którego ono jest dobrem wspólnym i własnością niezbywalną."

  No właśnie, przecież to nie naród rządzi w ustroju faszystowskim. Nie bez kozery Duda został namaszczony przez kneset na prezydenta Polinu! Dla Dudy i dla nich lojalność wobec państwa jest najważniejsza. Oni są lojalni wobec państwa, pracują na jego rzecz, bo dzisiejsze "państwo" - "to oni" - to jest rząd centralny i rządy regionalne, ale to są także wszelkie struktury rządowe i pozarządowe, "obywatelskie", "oddolne", "dobroczynne" i "charytatywne", których się namnożyło jak korników od kiedy w Polsce "upadł komunizm", a które toczą jak robactwo polską tkankę Rzeczpospolitej, pomału, ale bez przerwy przeinaczając ją krok po kroku na swoje kopyto (oczywiście, jak zawsze w komunizmie - hasła są wzniosłe i piękne).
  To było przemówienie bardzo szczere, z tym że nie kierowane do Polaków - jak by się mogło wydawać, a do swoich, do tego raka, który jest bardzo zajęty usilnym zabijaniem Polski i wszelkich przejawów polskości, w tym polskiego nacjonalizmu.
  Lojalny wobec polskiego państwa
 • Pomijajac brednie Talbota i wracając do sedna -
  To najwiekszym problemem nie jest Deszczyca ani jego łaskawie zadomowiający się na dobre w Polsce jego ziomale, ale stosunek władz "polskich" do banderowskiej Ukrainy. To nie jest kwestia braku szacunku, a kwestia zdrady Polaków i polskiej racji stanu. Rząd okupacyjny to rząd okupacyjny, bez względu, czy hasłem przewodnim jest "polskość to nienormalność", czy "Bóg, Honor, Ojczyzna".

  Podobno ten rząd cieszy się rosnącym poparciem. Niech mnie gęś kopnie, jeśli wiem dlaczego. Kiedy na Zachodzie będą zamieszki (a kto wie, czy nie bitwy) z nachodźcami islamskimi, w Polsce będą z Ukraińcami i z nachodźcami korzystającymi z korytarzy Caritasu na które ten rząd zezwala, a także tymi, którzy spacerkiem czy jakimkolwiek pojazdem, bez żadnych przeszkód, przemieszczają się do Polski przez granicę z Niemcami. W Niemczech "zaginęło" ileś tam tysięcy zarejestrowanych migrantów - kto zagwarantuje, że nie siedzą oni w Polsce?

  No ale tak ma być, PiS spełnia swoje zadanie - państwa narodowe mają przestać istnieć, to i granic pilnować nie trzeba. Tym lepiej, jeśli przy okazji sprowadzania Ukraińców można wysłać zagranicę na zarobek następne ileś tam milionów Polaków. I tak do skutku, aż państwo teoretyczne przemieni się w nieistniejące.
  Powymiatać precz banderowskie śmieci.
 • Żyją po to, by pracować
  Mentalne niewolnictwo.
  Przypomniała mi się aktorka, Mieczysława Ćwiklińska, którą przez długie lata obwożono po całej Polsce ze spektaklem " Drzewa umierają stojąc". Słyszałam w dzieciństwie, że ledwo się trzymała na scenie, a właściwie trzeba było ją podpierać, żeby nie upadła - umarła podobnie jak te tytułowe drzewa w wieku 93 lat. Sztuka była ponoć kiepska, ale ludzie chodzili ją oglądać, bo ją pamiętali z filmów międzywojennych. No ale ona robiła to dla sławy; a ci leciwi Japończycy pracujący w cudzych fabrykach - po co to robią?
  Emeryt w fabryce
 • @nikander 18:50:12
  A jednak. Prof. Wolniewicz był Polakiem żydowskiego pochodzenia. Co prawda, strażakiem nie był.
  Kto może zostać prawdziwym Polakiem?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej